ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Ήττα με 4-2 για την Επισκοπή από τον Αχαρναϊκό

επισκοπή - αχαρναϊκόςΆλμα στη βαθμολογία του Νότιου Ομίλου έκανε ο Αχαρναϊκός μετά το 4-2 επί της Επισκοπής. Η ομάδα του Μενιδίου έφτασε στους 20 βαθμούς μετά την εντυπωσιακή της νίκη,αχαρνμε τη Ρεθυμνιώτικη ομάδα να παραμένει πολύ χαμηλά και σε δυσχερή θέση.

Η Επισκοπή έχει μόλις 8 βαθμούς και είναι προτελευταία στη βαθμολογία.

Το ματς ξεκίνησε με μια εικόνα που δεν έδειχνε την τελική του κατάληξη. Η Επισκοπή αιφνιδίασε τον Αχαρναϊκό και στο 8′ πήρε προβάδισμα με τον Δουμάνη να κάνει ωραία ενέργεια και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα. Ο Αχαρναϊκός από αυτό το σημείο κι έπειτα πίεσε αρκετά και στο 26′ έφτασε στην ισοφάριση με τον Καλογερόπουλο μετά από φάση διαρκείας να διαμορφώνει το 1-1 με κεφαλιά.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, ο Νικόλτσης είχε δοκάρι για την Επισκοπή στο 56′ όμως δυο λεπτά αργότερα ο Γέσιτς κέρδισε πέναλτι, το εκτέλεσε εύστοχα και έδωσε προβάδισμα στον Αχαρναϊκό. Στο 75′ ο Ταμπάκης με ωραία κεφαλιά έκανε το 3-1 ενώ ο Γέσιτς στο 83′ με προβολή «καθάρισε» οριστικά το ματς.

Το τελικό 4-2 διαμορφώθηκε από την κεφαλιά του Δρακάκη στο 86′ του παιχνιδιού.

Αχαρναϊκός (Γιώργος Βαζάκας): Παγούδης, Εμέκα, Μωυσιάδης, Ζώνας, Ταμπάκης (84′ Αθανασιάδης), Γέσιτς, Καλογερόπουλος (79′ Σκαθαρούδης), Νιάρος (52′ Τσιάμης), Παπατόλιος, Ιωαννίδης, Ιορδανίδης

Επισκοπή (Τάκης Διακάκης): Κελαϊδής, Λιονάκης, Δελήμπασης (77′ Δρακάκης), Δουμάνης (71′ Βιτώρος), Νικόλτσης, Μποτωνάκηης, Πιθαρούλης, Λάμπρου (71′ Βιγιαφάνε), Βουρβαχάκης, Ράντοβιτς, Μανουσάκης