ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Ο Όμιλος Αντισφαίρισης Ρεθύμνου στο Παγκρήτιο Πρωτάθλημα Μίνι Τένις

Στις 2 Μαΐου διοργανώθηκε στο Ηράκλειο το 1ο Παγκρήτιο Πρωτάθλημα «Πορτοκαλί Γήπεδο». Στην κατηγορία αυτή συμμετέχουν παιδιά 8 και 9 ετών. Τον Όμιλο Αντισφαίρισης Ρεθύμνου εκπροσώπησαν οι αθλητές Κουγιουμουτζής Κωνσταντίνος, Τζωρτζόγλου Θάνος, Σαμωνάκης Αντώνης, Ηλιάκη Αθηνά και Γιωρταμάκη Φωτεινή.

Αυτοί που κατάφεραν να ξεχωρίσουν ήταν η Φωτεινή Γιωρταμάκη, που κατέκτησε την 1η θέση στα κορίτσια, ο Κουγιουμουτζής Κωνσταντίνος που πήρε την 3η θέση στα αγόρια και ο Τζωρτζόγλου Θάνος που κατάφερε να μπει στην οκτάδα.

Την Κυριακή 3 Μαΐου έγινε, επίσης, το 1ο Παγκρήτιο Τουρνουά «Κόκκινα Γήπεδα». Στην κατηγορία αυτή συμμετέχουν παιδιά ηλικίας 6,7 και 8 ετών. Τον Όμιλο Αντισφαίρισης Ρεθύμνου εκπροσώπησαν οι αθλητές Πολιουδάκης Αντώνης, Παρασύρης Σοφοκλής, Σπυριδάκης Γιώργος, Νικολακάκης Λευτέρης, Σοφουλάκη Άννα, Ηλιάκη Αθηνά, Ριτσάτος Μιχάλης και Σπανουδάκης Λεωνίδας.

Σε αυτές τις ηλικίες, ο τρόπος διεξαγωγής των αγώνων, προωθεί την διασκέδαση και την χαρά της συμμετοχής και όχι την νίκη.