ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

5η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Βετεράνων Ελευθέρας πάλης για τον Καραβάνο

Μεγάλη επιτυχία από τον προπονητή του “Α.Π.Ο. ΡΕΘΥΜΝΟΥ” Καραβάνο Μανώλη στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Βετεράνων Ελευθέρας Πάλης που έγινε στο Βελιγράδι, στις 25 με 28 Αυγούστου.

Ο Ρεθυμνιώτης αθλητής ήταν ο μόνος που εκπροσώπησε την Ελλάδα στην ελευθέρα πάλη και κατάφερε να φτάσει μέχρι το μετάλλιο, αλλά στον αγώνα αυτό που παιζόταν η τρίτη – πέμπτη θέση έχασε από τον αθλητή του ΙΡΑΚ στα σημεία μετά από ένα συγκλονιστικό αγώνα.

καραβάνος στο βελιγράδι

Ο Καραβάνος αγωνίστηκε στην κατηγορία Β’ (40-45 ετών) στα 85 κιλά και κατέλαβε την 5η θέση. Στην διοργάνωση έλαβαν αθλητές από 50 χώρες.

Ο στόχος πλέον είναι αρκετά υψηλότερα για το 2015 που θα γίνει το παγκόσμιο στο Ρέθυμνο και θα αγωνιστεί στα 76 κιλά που είναι και η φυσική του κατηγορία.