Ένα αυτοκίνητο με επιβάτες δύο αλλοδαπούς έπεσε σε γκρεμό με βάθος δέκα μέτρα στην επαρχιακή οδό μεταξύ Ακουμίων και Κρύας Βρύσης του Δήμου Αγίου Βασιλείου.
Πιο συγκεκριμένα, λίγο μετά τις 3 το μεσημέρι της Τρίτης (5/9) η Πυροσβεστική Υπηρεσία Ρεθύμνου με πέντε οχήματα και 13 υπαλλήλους κατάφερε απεγκλωβίσει τους δύο αλλοδαπούς, ηλικίας 55 ετών, οι οποίοι είχαν τις αισθήσεις τους.
![](https://rethemnos.gr/wp-content/uploads/2023/09/2023-09-05-3-1024x768.jpg)
![](https://rethemnos.gr/wp-content/uploads/2023/09/2023-09-05-2-1024x768.jpg)
Οι δύο τραυματίες μεταφέρθηκαν στο νοσοκομείο Ρεθύμνου.