ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Φιλική νίκη (2-1) με ανατροπή για την ομάδα των Αρμένων

δοξα πλατανε - οφ αρμενων

Νίκη (2-1) με ανατροπή για την ομάδα του ΟΦ Αρμένων στο φιλικό παιχνίδι με την Δόξα Πλατανέ στα Μισίρια.

Η ομάδα των Αρμένων παρουσιάστηκε με δύο πρόσωπα στο παιχνίδι, έχοντας μέτρια εικόνα στο α’ ημίχρονο, όπου βρέθηκε πίσω στο σκορ. Όμως στην επανάληψη άλλαξε άρδην η εικόνα της στο παιχνίδι και με δύο γρήγορα γκολ έφτασε στην ανατροπή και στη φιλική νίκη σε ένα δυνατό φιλικό παιχνίδι.

Ο προπονητής Φίλιππος Μουρτζανός έκανε μια πρόβα για το πρώτο επίσημο παιχνίδι της χρονιάς με τον Ποσειδώνα στο Γεράνι την επόμενη Κυριακή στο Κύπελλο ΕΠΣΡ.

Η Δόξα Πλατανέ άνοιξε το σκορ στο 28’ με όμορφη λόμπα του Μαγιάφα στο 28’, με την ομάδα των Αρμένων να προσπαθεί στο φινάλε του α’ μέρους να φέρει το ματς στα ίσα. Στο 42’ ο Καργάκης με εκτέλεση φάουλ υποχρέωσε σε δύσκολη επέμβαση τον Παρασύρη, ενώ στο επόμενο λεπτό από κάθετη πάσα του ίδιου, ο Χνάρης από ευνοϊκή θέση πλάσαρε άουτ.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης, η ομάδα των Αρμένων μπήκε πολύ δυνατά με τον Μιχελιδάκη να διώχνει δύσκολα το σουτ του Καργάκη στο 47’. Στο 49’ κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Χνάρη από τον Μιχελιδάκη και ο Καργάκης ήταν εύστοχος από τα 11 βήματα, ισοφαρίζοντας σε 1-1. Λίγο αργότερα στο 56’ η ομάδα του ΟΦ Αρμένων ξεδιπλώθηκε εξαιρετικά στην αντεπίθεση, με τον Καργάκη να σερβίρει και το νεαρό Καραγιώργη να σκοράρει με όμορφο πλασέ για το 1-2.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καλυβιανάκης, Μαϊνωλάς, Ε. Γωνιωτάκης.

ΔΟΞΑ ΠΛΑΤΑΝΕ (Χάρης Δελήμπασης): Παρασύρης, Στ. Παπαδάκης, Ραούλ, Α. Παπαδάκης, Αλ. Δελήμπασης, Θωμάκος, Ξενοκαλάκης, Λάριος, Μαγιάφας, Περίφανος, Φραντζεσκάκης.

Έπαιξαν ακόμη οι: Ν.Ν. Γωνιωτάκης, Μ. Σπανουδάκης, Καλημεράκης, Ξενάκης, Μπαϊραμάι, Σκέρλος, Μπεκίρης, Μιχελιδάκης.

ΟΦ ΑΡΜΕΝΩΝ (Φίλιππος Μουρτζανός): Δανδάλης (57’ Μενιουδάκης), Πετρογιαννάκης, Π. Κλειδής, Ντιμιτρόφ, Παπαδογιάννης (38’ Κοσμίδης, 64’ Ουρανός), Κουνδουράκης, Βαβουράκης (53’ Τριχάκης), Χνάρης, Θ. Γασπαράκης (46’ Καραγιώργης), Καργάκης, Κουρνιανός (46’ Τζαγκαράκης).