ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Γκολ και θέαμα στην Σοχώρα, φιλική ήττα (3-4) για την ομάδα του ΑΟΝ Αστέρα

Χορταστικό ήταν το πρώτο φιλικό παιχνίδι της ομάδα του ΑΟΝ Αστέρα με αντίπαλο τον Απόλλωνα Αγίου Ιωάννη Χανίων που διεξήχθη σήμερα στην Σοχώρα.

Η Χανιώτικη ομάδα είχε περισσότερες δυνάμεις και λύσεις, κάνοντας αντεπίθεση στο β’ ημίχρονο επικρατώντας με 3-4. Η ομάδα του ΑΟΝ Αστέρα είχε καλή εικόνα στο α’ ημίχρονο, όταν και προηγήθηκε με 2-1, βγάζοντας αντίδραση μέσα σε 5’ λεπτά πετυχαίνοντας 2 γκολ, μετά από το τυχερό γκολ του Μπάτζιο (6’), με το οποίο άνοιξε το σκορ. Στο 9’ ο Βελονάκης πέτυχε το πρώτο ανεπίσημο γκολ της ομάδα του ΑΟΝ Αστέρα, ισοφαρίζοντας σε 1-1, ενώ στο 12’ ο Ρότζεν κέρδισε πέναλτι από τον Παγιαλάκη και ο ίδιος ήταν εύστοχος από τα 11 βήματα γράφοντας το 2-1. Στο 67’ ο Μπάτζιο ξαναχτύπησε και με κεφαλιά ισοφάρισε σε 2-2, ενώ στο 75’ ήταν η σειρά του Απόλλωνα να κερδίσει πέναλτι και ο Ψαράκης έγραψε το 2-3. Στο 86’ ο Μπάτζιο έφτασε το χατ τρικ και με δεύτερη κεφαλιά έγραψε το 2-4, για να διαμορφώσει στο 89’ ο Βελονάκης το τελικό 3-4.

ΑΟΝ ΑΣΤΕΡΑΣ (Ηλίας Ασπρομάτης): Παντελίδης (34’ Παπαδάκης, 61’ Παλιεράκης), Παντελακάκης, Ψυχουντάκης (46’ Κασσέλας), Μαραθιανός, Αντωνόπουλος, Καψαλάκης (73’ Βερνάδος), Κλειδής (46’ Γερωνυμάκης), Ρότζεν, Τάκα (46’ Δημήτρη), Μπουρνέλης (46’ Πετρίδης), Βελονάκης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ (Γιώργος Τσομπάνογλου): Παγιαλάκης, Α. Γαλανάκης, Κ. Γαλανάκης, Καλαϊτζάκης, Καραμπινάκης, Ταταράκης, Βακαλουνάκης, Τσαπόσβιλι, Μπάτζιο, Ψαράκης, Πατρικάκης.

Έπαιξαν ακόμη οι: Παπαδάκης, Γαλανίδης, Φαντριδάκης, Παπακαστρήσιος, Νταγκουνάκης, Κουκλάκης, Ζαχαράκης, Μαλαμάς, Ε. Τσίτσα, Α. Τσίτσα, Περράκης.

• Επόμενο φιλικό για την ομάδα του ΑΟΝ Αστέρα την Τετάρτη (12/8) στο γήπεδο Λίντο στο Ηράκλειο με αντίπαλο τον Πόρο.