Πρεμιέρα είχαμε την Δευτέρα 11 Φεβρουαρίου 2019 στο 10ο Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Παλαιμάχων 8Χ8 που διοργανώνει και φέτος το Τμήμα Αθλητισμού του Δήμου Ρεθύμνου.

Συναρπαστικές αναμετρήσεις με αρκετά γκολ και «αγγλικά» σκορ περιελάμβανε η 1η αγωνιστική.

Τα δύο δημοτικά γήπεδα (Ρεθύμνου, Μισιρίων) την Δευτέρα το βράδυ είχαν την τιμητική τους αφού έδωσαν την ευκαιρία σε πολλούς παλαίμαχους και μη ποδοσφαιριστές να αθληθούν, να παίξουν και να διασκεδάσουν μέσω του αγαπημένου τους αθλήματος.

Στο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής με τους δυο μάλιστα περσινούς φιναλίστ, ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ/ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ-ΕΘΝΙΚΟΣ είχαμε συναρπαστική αναμέτρηση με το τελικό σκορ να είναι ισόπαλο με 3-3.

Το ξεκούραστο τρίποντο στην 1η αγωνιστική πήρε η ομάδα των Δικηγόρων αφού η ομάδα του Κτήμα Θυμέλη δεν συμμετέχει.

547 ΤΠ

Έτσι για την 1η Αγωνιστική είχαμε τα εξής αποτελέσματα:  

Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙΕΘΝΙΚΟΣ3-3
ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥPLATANOS TOURS 2-5
ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ 547 Α.Μ  Τ.Π 4-2
ΟΙΚΟΔΟΜΟΙΤ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ5-2
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ   ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ      3-0 α,α

Η βαθμολογία μετά την 1η Αγωνιστική διαμορφώθηκε ως εξής:  

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

A/AΟΜΑΔΕΣ  ΑΓ. Ν  Ι ΗΓΚΟΛΔ/ΤΒΑΘΜΟΙ
1.PLATANOS TOURS11005-233
2.ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ11005-233
3.ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ11003-033
4.ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ11004-223
5.ΕΘΝΙΚΟΣ10103-301
6.Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ10103-301
7.547 Α.Μ  Τ.Π 10012-4-20
8.ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ10012-5-30
9.Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ10012-5-30
10.ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ 10010-3-30

Οι ομάδες συμμετείχαν με τους εξής:

Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ- ΕΘΝΙΚΟΣ 3-3

Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ:Αραμπατζόγλου Α., Αρχοντάκης Ζ., Δρουδάκης Μ.Γ.,  

Κανακάκης Α.,Κασωτάκης Γ., Koroveshi J., Κουκουβάγιας A., Κουκουβάγιας Ι.,

Μαθιουδάκης Σ., Μανωλούδης Ι., Μπαραδάκης Β., Παπαγιαννάκης Ε., Πετρογιαννάκης Ν.  

ΕΘΝΙΚΟΣ: Αλεξάκης Γ., Αντωνογιωργάκης Ε., Αποστολάκης Θ., Δασκαλάκης Ν., Δραμηλαράκης Μ., Κακλαμάνος Ε., Καραδάκης Α., Κλάδος Δ., Κοζανίδης Σ., Κοτσαμπασίδης Ι., Νικηφόρος Σ., Ξενάκης Ι., Πατράκης Γ., Ρίστα Ε., Τζαγκαράκης Λ., Τριποδιανός Α., Χατζημανώλης Ι.        

ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ- PLATANOS TOURS  2-5

ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Βαγιωνάκης Δ., Βάμβουκας Ε., Ευαγγέλου Μ., Πετράκης Γ.,

Βουμβουράκης Ι., Σταρράς Σ., Αντωνίου Ι., Μπουχλάκης Ι., Συνολάκης Κ., Τζενεβράκης Γ.,

Ξενάκης Ε.

PLATANOS TOURS: Τζανιδάκης Γ., Χόμπης Χ., Βουγιουκαλάκης Μ., Δελήμπασης Χ., Βουγιουκαλάκης Ε., Κλάδος Π., Μπαξεβάνης Θ., Μακρυδάκης Κ.  

ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ- 547 Α.Μ  Τ.Π 4-2

ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ: Αγγελόπουλος Σ., Αντωνάκης Κ., Βουρβαχάκης Ι., Δατσέρης Ν., Ζουμπουλάκης Σ., Καλογεράκης Λ., Μαμαλάκης Ε., Μαριόλος Κ., Πολιουδάκης Η.,   

Gerbi L., Χατζηδάκης Μ., Τσίχλης Γ.

547 Α.Μ Τ.Π : Βιδιαδάκης Γ., Μαρκόπουλος Ν., Λεϊλεκτσόγλου Κ., Κουτσάκης Α.,

Πλουσής Π., Ψωφάκης Θ., Γαλακτόπουλος Ν., Κοτροζανάκης Ε.

ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ- ΤΑΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 5-2

ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ: Καπετανάκης Δ., Γκαλονάκης Α., Γκαλονάκης Ν., Δρίτσας Ε., Παλάσσης Σ.,

Γκιγκλάς Κ., Σπανουδάκης Α., Φουρναράκης Γ., Γκαλονάκης Δ., Μεργέμογλου Α., Λεντζάκης Ι., Σκουλούδης Ν.    

Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Πλατής Α., Παπαδομιχελάκης Ι., Κανλής Κ., Βασιλάκης Μ., Παρθενιώτης Α., Μαθιουδάκης Ι., Παπακυρίτσης Θ., Αλεξάκης Ι., Καλιτσουνάκης Σ.,     

Καραπιδάκης Ε., Αποστολάκης Ν., Καράλης Γ.

ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ-ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ 3-0 α,α  

Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΤΑΕ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ

               Για την συνέχεια του πρωταθλήματος την ερχόμενη Δευτέρα 18 αλλά και την Τετάρτη 20 Φεβρουαρίου 2019 και συγκεκριμένα για την 2η αγωνιστική θα γίνουν οι παρακάτω αναμετρήσεις ως εξής:

ΗΜΕΡΑΗΜΕΡ/ΝΙΑΩΡΑΓΗΠΕΔΟΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ18/02/1921:00ΜΙΣΙΡΙΩΝΕΘΝΙΚΟΣΟΙΚΟΔΟΜΟΙ
-//-18/02/1921:00ΜΙΣΙΡΙΩΝ ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥΔΙΚΗΓΟΡΟΙ   
-//-18/02/1921:00ΡΕΘΥΜΝΟΥPLATANOS TOURS ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 20/02/1921:00ΑΤΣΙΠΟΠΟΥΛΟΥ 547 Α.Μ. Τ.Π Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Το εύκολο τρίποντο στην 2η αγωνιστική άνευ αγώνα θα πάρει η ομάδα του ΤΕΕ Ρεθ/Μηχανικοί από το Κτήμα Θυμέλη που δεν συμμετέχει με σκορ 3-0.