Η 2η αγωνιστική του 11ου Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου Παλαιμάχων 8Χ8

Την συνέχεια του πρωταθλήματος είχαμε την Δευτέρα 19 Οκτωβρίου 2020 στο 11ο Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Παλαιμάχων 8Χ8 που διοργανώνει και φέτος το Τμήμα Αθλητισμού του Δήμου Ρεθύμνου.

Μετά από διακοπή 7 μηνών όπου λόγω της πανδημίας δεν ήταν εφικτό η διεξαγωγή του πρωταθλήματος, από την προηγούμενη Δευτέρα (19/10/20) οι «παλαίμαχοι» ξαναγύρισαν σε δράση.

Στο πρόγραμμα της ημέρας δεν διεξήχθη η αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων ΚΤΕΛ Χανίων – Ρεθύμνου με τους Ροκαμπιλάδες λόγω αδυναμία συμμετοχής την τελευταία στιγμή της ομάδος του ΚΤΕΛ Χανίων – Ρεθύμνου. Έτσι η ομάδα των Ροκαμπιλάδων πήρε το τρίποντο της νίκης στα χαρτιά με σκορ 3-0.

Στους υπόλοιπους αγώνες που διεξήχθησαν είχαμε τα εξής αποτελέσματα: 

  • Δικηγόροι-Platanos Tours 0-6
  • ΚΤΕΛ Χανίων-Ρεθύμνου- Ροκαμπιλάδες 0-3 α.α.
  • 547 Α.Μ Τ.Π – Τ.Ε.Ε. Ρεθ./Μηχανικοί 2-5
  • Εθνικός – Οικοδόμοι 3-1 

Ενώ ρεπό είχε η ομάδα της Αστυνομίας.   

Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ

Η βαθμολογία μετά και την 2η Αγωνιστική διαμορφώθηκε ως εξής:  

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

A/AΟΜΑΔΕΣ  ΑΓ. Ν  Ι ΗΓΚΟΛΔ/ΤΒΑΘΜΟΙ
1.Platanos Tours220017-2126
2.ΤΕΕ Ρεθύμνου/Μηχανικοί22008-266
3.Εθνικός22007-256
4.Αστυνομία*   11005-233
5.Ροκαμπιλάδες21014-4 03
6.Δικηγόροι*10010-6-60
7.Οικοδόμοι20021-6-50
8.547 Α.Μ  Τ.Π20024-10-60
9.ΚΤΕΛ Χανίων-Ρεθύμνου20021-14-140

Υ.Σ: *Οι ομάδες που έχουν κάνει το ρεπό τους.

Οι ομάδες συμμετείχαν με τους εξής:

Δικηγόροι-Platanos Tours 0-6

Δικηγόροι: Μοράκης Α., Γεωργαλής Φ., Σταρράς Σ., Πετροπουλάκος Σ., Κουρμούλης Γ.,  Παπαδάκης Ι., Φανουργάκης Α., Ραπτάκης Χ., Σαρχώσης Γ., Τσικνάκης Ν., Μακρυποδάκης Ν.        

Platanos Tours: Μπαξεβάνης Θ., Καργιακλής Μ., Βουγιουκαλάκης Μ., Χόμπης Χ., Ανυφαντάκης Ν., Πατεράκης Η., Βαρδάκης Η., Τζανιδάκης Γ., Hebaj F., Δελήμπασης Χ.,   

Κατικάς Π., Μαραγκουδάκης Ι., Ζουμπεράκης Ν.

ΚΤΕΛ Χανίων-Ρεθύμνου- Ροκαμπιλάδες 0-3 α,α

547 Α.Μ Τ.Π – Τ.Ε.Ε. Ρεθ./Μηχανικοί 2-5

547Α.Μ Τ.Π: Αλεξανδρής Δ., Βιδιαδάκης Γ., Γκάμπλιας Α., Καλιούρης Κ., Κοτροζανάκης Ε., Κουτσάκης Α., Λεϊλεκτσόγλου Κ., Ξενάκης Ι., Παυλίδης Δ., Παπαστεφανάκης Α., Παχάκης Δ.

Τ.Ε.Ε. Ρεθ./Μηχανικοί: Βενιανάκης Γ., Ηλιάκης Ε., Κανακάκης Α.,Κλάδος Α., Μαθιουδάκης Σ., Μπαραδάκης Ε., Όθωνας Ε., Παπαγιαννάκης Ε., Πετρογιαννάκης Ν., Ροδινός Ε., Σταρράς Γ., Τσουκαλάς Ε., Φυρογένης Κ.   

Εθνικός – Οικοδόμοι 3-1 

Εθνικός: Αλεξάκης Γ., Αποστολάκης Θ., Γκούτζος Ν., Δασκαλάκης Ν., Κακλαμάνος Ε., Καραδάκης Α., Κοζανίδης Σ., Κουτρούλης Δ., Λυρώνης Γ., Νικηφόρος Σ., Πατράκης Γ.,         

Ρίστα Ε., Τσουπάκης Α., Τζαγκαράκης Λ., Τριποδιανός Α., Χατζημανώλης Ι., Χνάρης Η.

Οικοδόμοι: Αλεξόπουλος Α., Αντωνάκης Γ., Γαγάνης Ε., Γκιγκλάς Κ., Γκαλονάκης Α., Γκαλονάκης Δ., Γκαλονάκης Ν., Καπετανάκης Δ., Κατημερτζόγλου Κ., Λεντζάκης Ι., Μεργέμογλου Α., Παλάσσης Σ., Τυπάδης Σ.

Για την συνέχεια του πρωταθλήματος την ερχόμενη Δευτέρα 26 Οκτωβρίου 2020 και συγκεκριμένα για την 3η αγωνιστική θα γίνουν οι παρακάτω αναμετρήσεις ως εξής:

ΗΜΕΡΑΗΜΕΡ/ΝΙΑΩΡΑΓΗΠΕΔΟΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ
Δευτέρα26/10/2021:30Μισιρίων ΟικοδόμοιΚΤΕΛ Χανίων-Ρεθύμνου
-//-26/10/2021:30Μισιρίων 547Α.Μ Τ.ΠΕθνικός
-//-26/10/2021:30ΡεθύμνουPlatanos ToursΡοκαμπιλάδες
-//-26/10/2021:30ΡεθύμνουΑστυνομίαΔικηγόροι

Ρεπό θα έχει η ομάδα του Τ.Ε.Ε. Ρεθ./Μηχανικοί.