ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Ισοπαλία στο Ρεθεμνιώτικο ντέρμπι: Επισκοπής – Ερμής Ζωνιανών 1-1

episkopi-ermisz

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το …Ρεθεμνιώτικο ντέρμπι στο ΔΑΚ Γάλλου «Παύλος Ι. Βαρδινογιάννης», όπου Επισκοπή και Ερμής Ζωνιανών έμειναν στο 1-1.

Το παιχνίδι ήταν μέτριο ποιοτικά, με λιγοστές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες και το τελικό 1-1 κρίνεται δίκαιο. Μπορεί η Επισκοπή στο α’ ημίχρονο να είχε την εδαφική υπεροχή, αλλά ανούσια, με τον Ερμή Ζωνιανών να καταφέρνει να προηγηθεί σε μια ιδανική αντεπίθεση στο 28’ με όμορφο γκολ του Σκουτέλη. Η Επισκοπή αντέδρασε στην επανάληψη και σχετικά νωρίς κατόρθωσε να ισοφαρίσει σε 1-1 με το Νίκο Μποτωνάκη να σκοράρει με κεφαλιά στο 59’ μετά από εκτέλεση κόρνερ. Ο Ερμής Ζωνιανών έψαξε μέχρι το 75’ το γκολ της νίκης, αλλά στο φινάλε φάνηκε να είναι και οι δύο ικανοποιημένοι με τον βαθμό της ισοπαλίας.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρασαγάκης, Παπαδάκης, Μαυραντωνάκης.
ΤΑ ΓΚΟΛ: 59’ Μποτωνάκης – 28’ Σκουτέλης.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Τάκης Γκώνιας): Γεωργίου, Αγτζίδης, Πάτας, Μποτωνάκης, Παπαδήμας (45’+ λ.τ. Κρητικός, 92’ λ.τ. Γούλας), Δελήμπασης, Φοβάκης (54’ Ηλιόπουλος), Σπάσιτς, Χαλκιαδάκης, Τοπάλι, Σταυρόπουλος.

ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ (Μανόλης Παπαματθαιάκης): Καρακούτσης, Κορτσινίδης, Γιακουμάκης, Ανυφαντάκης, Ρουμπάκης, Τζανής, Σκουτέλης (68’ Μπαστάνης), Στρατήγης (60’ Σταθόγλου), Κατσικοκέρης, Μπέρκης (75’ Σούκιας), Β. Πλουσής.