ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΡΕΘΥΜΝΟ

Ήττα για τον Αστέρα Ρεθύμνου από τον Ρεθυμνιακό στη Σοχώρα

Ανταγωνιστική εμφανίστηκε η ομάδα του Αστέρα Ρεθύμνου απέναντι στον Ρεθυμνιακό παρά την ήττα που γνώρισε με 3-2 την Τετάρτη (2/10) σε αγώνα  που έγινε στη Σοχώρα για τη 2η αγωνιστική του κυπέλλου ΕΠΣ Ρεθύμνου.

Ήταν ένας αγώνας με πάθος, ένταση, καλό αγωνιστικό ρυθμό στον οποίο δυστυχώς η καλή εμφάνιση κυρίως του πρώτου ημιχρόνου, δε μετουσιώθηκε σε θετικό αποτέλεσμα για την ομάδα του Αστέρα.

Στο πρώτο μέρος ο Αστέρας είχε εξαιρετική παρουσία, προηγήθηκε με 0-2,  δημιούργησε και άλλες ευκαιρίες για να πετύχει και άλλα γκολ, έχοντας σε καλή μέρα όλους τους παίκτες του, ενώ το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με 1-2.

Στην επανάληψη ο Ρεθυμνιακός με δύο γρήγορα γκολ ως το 51′  έφτασε στην ανατροπή (3-2), η οποία ήρθε με αμφισβητούμενο πέναλτι του Μπάρο οποία ήρθε με πέναλτι του Μπάρο.

Στο υπόλοιπο του παιχνιδιού η ομάδα του Αστέρα Ρεθύμνου έψαξε την ισοφάριση αλλά χωρίς δυστυχώς να τα καταφέρει.

Επόμενος αγώνας του Αστέρα είναι το Σάββατο (5/6) με αντίπαλο τον Ο.Φ.Α. στη Σοχώρα, για την 1η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΡ.

Ρεθυμνιακός Α.Ο.(Ανδρέας Τσουπάκης): Κελαϊδής, Κουκουράκης, Κλειδής Π.,  Πρινιανάκης, Μαρής(73′ Γαβαλάς), Μεργέμογλου, Πολύζος (61′ Κωστάκης), Ντότης, Κοζανίδης (46′ Τζουγανάκης), Μπάρο(73′ Σωπασής)Τζωρτζινάκης (61′ Μέτα).

ΑΟΝ Αστέρας (Ηλίας Ασπρομάτης): Παπαδάκης, Αποστολίδης, Ασπρομάτης, Σαββάκης (70′ Τσόγκας), Αντωνόπουλος, Χατζηκωνσταντίνου Ν., Τάκα (89′ Χατζηνικολίδης),  Πολυμίλης, Μαρίνοφ (70′ Άννι), Ρότζεν (58′ Γερωνυμάκης), Βελονάκης (89′ Ανυφαντάκης).