ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Με παράπονα για τη διαιτησία, ήττα με 3-1 για τον Αστέρα Ρεθύμνου από την Ασή Γωνιά

Αστέρας ΡεθύμνουΠολλά παράπονα από τη διαιτησία του ματς με την Ασή Γωνιά είχε ο Αστέρας Ρεθύμνου, καθώς σε δύο φάσεις ζήτησε ισάριθμα πέναλτι που δεν δόθηκαν. Η ομάδα της Ασή Γωνιάς πήρε τελικά τη νίκη με 3-1.

Η ομάδα του Αστέρα δεν εκμεταλλεύτηκε το 1ο ημίχρονο που είχε τον αέρα με το μέρος της. Στο 2ο ημίχρονο, απεβλήθη στο 56΄ ο Ψυχογιός, αφήνοντας την ομάδα της Σοχώρας με δέκα παίκτες. Η ομάδα της Ασή Γωνιάς μπήκε πιο δυναμικά και χάρη στα γκολ των Καλυβιανάκη (65′), Πανταζή (70′) και Ρίστα (76′) πήρε τη νίκη με 3-1 (για την ομάδα του Αστέρα είχε μειώσει στο 73′ ο Χριστουλάκης).