ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Μεγάλη νίκη για την ομάδα της Επισκοπής, κέρδισε την Κηφισιά με 2-1!

Επισκοπή (φώτο αρχείου)Μεγάλη νίκη για την ομάδα της Επισκοπής καθώς κέρδισε στην έδρα της την Κηφισιά με 2-1!

Μετά από ένα άχρωμο γενικά 1ο ημίχρονο, οπότε και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα με το σκορ “κολλημένο” στο 0-0, στο 2ο μέρος το σκηνικό άλλαξε, αφού δημιουργήθηκαν σαφώς καλύτερες φάσεις για γκολ, από τις οποίες τρεις μετουσιώθηκαν σε γκολ!

Ένα 3λεπτο μπλακ αουτ, στο ξεκίνημα της επανάληψης ήταν αρκετό για τους Κηφισιώτες να μετατραπούν από φαβορί της συνάντησης σε αουτσάιντερ, καθώς με δύο γκολ στο 51′ και στο 53′ οι Ρεθυμνιώτες πήραν προβάδισμα στο σκορ με 2-0, με τους παίχτες της Κηφισιάς να πιάνονται κυριολεκτικά στον ύπνο!

Πιο συγκεκριμένα ο Σίσκοφ στο 51′ με πλασέ μέσα από την περιοχή παραβίασε για την εστία του Γουμάγια κάνοντας το 1-0 ενώ δύο λεπτά αργότερα (53′) ο Χαλκιαδάκης με δυνατό σουτ έκανε γρήγορα το 2-0 για τους Ρεθυμνιώτες.

Το έργο της Κηφισιάς έγινε ακόμα πιο δύσκολο, καθώς έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής του Γκίκα με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Παρόλ’ αυτά οι φιλοξενούμενοι δε τα παράτησαν, αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 2-1 στο 60′ με κεφαλιά του Χαϊκάλη μετά από σέντρα του Ντούλια.

Από εκεί και μετά δεν άλλαξε κάτι με το 2-1 να παραμένει και την Επισκοπή να πανηγυρίζει πολύ σημαντική νίκη.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Επισκοπή: Γεωργίου, Γεωργιάδης (64’ λ.τ. Κωτάτης), Καψιώτης, Παπαδήμας, Λένγκα, Μπάτζεφ, Γούλας, Ιβάνοφ (90′ Μανωλακάκης), Σίσκοφ (57’ Μπάτσι), Ντινιωτάκης, Χαλκιαδάκης.

Κηφισιά: Γουμάγιας, Γκίκας, Καλαϊτζίδης, Τεγούσης, Καρακώστας, Έσλερ (76’ Παληαρούτας), Μιχαλόπουλος, Ζαφειρίδης (56’ Παπάζογλου), Γκέζος (61’ Οσμάναϊ), Χαϊκάλης.