ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Ο Όμιλος Αντισφαίρισης Ρεθύμνου στο 1ο Εθνικό Πρωτάθλημα τένις στο Ηράκλειο

Από Παρασκευή 2 Φεβρουαρίου έως και Τρίτη 6 Φεβρουαρίου είχαμε τη διεξαγωγή του 1ου Εθνικού Πρωταθλήματος (Επιπέδου 2) στο Ηράκλειο με τη συμμετοχή 220 αθλητών στις κατηγορίες Αγόρια – Κορίτσια 12, 14 και 16 ετών.

Ο Όμιλος Αντισφαίρισης Ρεθύμνου πήρε μέρος με 10 αθλητές και αθλήτριες. Ήταν ένα πολύ απαιτητικό τουρνουά, αφού είχε πολλές συμμετοχές και οι αθλητές είχαν τους πρώτους δυνατούς αγώνες της χρονιάς.

Αναλυτικά για το ρεθυμνιώτικο σύλλογο:

Ο Ντινόπουλος Μάνος ενώ ήταν 1-1 στα σετ, τελικά έχασε στο tie break στον προκριματικό γύρο στην κατηγορία Αγόρια 12.
Ο Μαυρομάτης Μιχάλης ήταν 8ος στα Διπλά (Αγόρια 12 ετών) και έμεινε ένα αγώνα πίσω για να μπει στο κυρίως ταμπλό της κατηγορίας του.
Ο Κατημερτζόγλου Γιώργος μπήκε στο κυρίως ταμπλό και ήταν 8ος στα Διπλά (Αγόρια 12 ετών).
Ο Σπυρόπουλος Νίκος ήταν 8ος στα Διπλά (Αγόρια 14 ετών) και μπήκε στους 16 του κυρίως ταμπλό στην κατηγορία Αγόρια 14 ετών.
Ο Νίνος Νίκος ήταν 8ος στα Διπλά (Αγόρια 12 ετών) και μπήκε στο κυρίως ταμπλό της διοργάνωσης.
Ο Τσαγλιώτης Αντώνης ήταν 8ος στα Διπλά (Αγόρια 16 ετών) και μπήκε στην 16άδα στο κυρίως ταμπλό.
Η Γιορταμάκη Φωτεινή ήταν 8η στα Διπλά (Κορίτσια 12 ετών) και μπήκε στο κυρίως ταμπλό στα Μονά.
Η Πολιουδάκη Άννα-Μαρία μπήκε στην 16άδα στο κυρίως ταμπλό στην κατηγορία 16 ετών.

Τέλος, η Ηλιάκη Αθηνά στο κυρίως ταμπλό στα Κορίτσια 12 ετών και ο Παρασύρης Σοφοκλής στα προκριματικά στα Αγόρια 12 είχαν δύσκολο έργο σαν πρωτάρηδες σε Πανελλήνιες διοργανώσεις.

Επόμενη υποχρέωση των αθλητών του Ομίλου Αντισφαίρισης Ρεθύμνου είναι το Εθνικό Πρωτάθλημα στην Αθήνα, το οποίο θα διεξαχθεί από τις 16 έως τις 20 Φεβρουαρίου.