ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

ΟΠΕΡ – Παναθηναικός 0-3 για την Α1 Βόλεϊ Γυναικών

οπερ 2015Τα κορίτσια του Θανάση Ντζαφέρη δεν τα κατάφεραν απέναντι στον ισχυρό Παναθηναϊκό, γνωρίζοντας φυσιολογικά την ήττα με 0-3 σετ στο «Μελίνα Μερκούρη», για την 2η αγωνιστική της Α1 βόλεϊ γυναικών.

Οι Ρεθυμνιώτισσες, οι οποίες έπαιξαν χωρίς την Τσελάνη λόγω ενοχλήσεων στο γόνατο, έπεσαν «θύματα» μίας εκ των κορυφαίων ομάδων του πρωταθλήματος. Αυτή ήταν η πρώτη ήττα του ΟΠΕΡ στην εφετινή αγωνιστική περίοδο.

Αγωνιστικά, το «τριφύλλι» ξεκίνησε δυναμικά, κερδίζοντας σχετικά εύκολα το πρώτο σετ με 15-25. Στο 2ο σετ η Ρεθυμνιώτικη ομάδα στάθηκε καλύτερα αλλά και πάλι δεν τα κατάφερε, με τις πράσινες να επικρατούν με 17-25. Στο 3ο και τελευταίο σετ οι Ρεθυμνιώτισσες κατάφεραν να βρίσκονται πλάι-πλάι στο σκορ με τον Παναθηναϊκό (9-9) αλλά ένα ξέσπασμα από τα κορίτσια του Ρούση έδωσαν το προβάδισμα, το σετ και τη νίκη στον Παναθηναϊκό με 14-25.

ΤΑ ΣΕΤ: 0-3 (15-25, 17-25, 14-25).

ΟΠΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Ντζαφέρης): Κλεισιάρη, Παρασκάκη, Λαγουδάκη, Κατερίνη, Ξαγοραράκη Β., Σαλούστρου, Παπουτσή – λ.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ρούσης): Γκούζου, Νομικού, Κουτουξίδου, Καβαδά, Μερτέκη, Τσίμα, Ρόγκα – λ, Αγγελοπούλου, Παπαδοπούλου, Καστανού.

Πηγή: rethymnosports.gr