ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΡΕΘΥΜΝΟ

Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε η Μικτή Κ-16 της ΕΠΣΡ

Πάλεψε αλλά δεν κατάφερε να επιστρέψει με ένα θετικό αποτέλεσμα από το Ηράκλειο η Μικτή Κ16 της ΕΠΣΡ στην πρεμιέρα του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικής Ομάδας Κ-16, αφού ηττήθηκε με 4-2 στο Ατσαλένιο από την Μικτή Ηρακλείου.

Στο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίωρο όπου και προηγήθηκαν με γκολ του Τσαγκαράκη, αλλά η άμεση απάντηση της Μικτής μας στο 33’ με την ισοφάριση του Βαρούχα άλλαξε τις ισορροπίες. Όμως στο ξεκίνημα της επανάληψης το Ηράκλειο κατόρθωσε σε διάστημα 10’ να πετύχει δύο γκολ για το 3-1. Η Μικτή Ρεθύμνου δεν παράτησε το ματς μείωσε σε 3-2 στο 74’ με τον Γρηγοράκη και ο ίδιος έχασε ανεπανάληπτη ευκαιρία στο 79’ σουτάροντας άουτ σε κενή εστία. Το Ρέθυμνο πίεσε στο τελευταίο δεκάλεπτο για την ισοφάριση, αλλά αντ’ αυτού το γκολ το πέτυχε το Ηράκλειο σε αντεπίθεση στο 90’+5’ με τον Τσαγκαράκη.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μόσχου, Κυριακίδης, Εγγλέζος (Λασιθίου).

ΤΑ ΓΚΟΛ: 31’ (Σ), 90’+5’ (Σ) Τσαγκαράκης, 52’ (Σ), 62’ (Σ) Πρέντι – 33’ (Κ) Α.Γ. Βαρούχας, 74’ (Σ) Γρηγοράκης.

ΑΣΙΣΤ: 52’ Καλλέργης, 90’+5’ Πρέντι – 33’ Χίσκο.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Βασίλης Μπαστάκης): Χαχλιουτάκης, Βγόντζας, Κουμάκης, Φαϊτάκης, Κωνσταντακόπουλος, Μαυρογιαννάκης (86’ Κουντούρης), Παναγιωτάκης, Χότζα (80’ Καλογιαννάκης), Καλλέργης (86’ Μαυρογιάννης), Τσαγκαράκης, Φθενάκης (46’ Πρέντι).

ΡΕΘΥΜΝΟ (Φίλιππος Μουρτζανός): Νικολακάκης, Πατεράκης (60’ Σκουλουφιανάκης), Φερχάτι (46’ Γρηγοράκης), Χεμπάι, Παπαδάκης, Ανδρεδάκης, Τσαγλιώτης (46’ Λίτσι), Ανδριώτης (72’ Στριλιγκάς), Χίσκο, Αρ.Γ. Βαρούχας, Εσπιαλίδης (86’ Ξηράς).

Στην αποστολής της Μικτής Ρεθύμνου στο Ατσαλένιο, ήταν ακόμη οι Καραδάκης, Βαμβακάς, Καζαμίας, Πολυμίλης.