Λίγες μόνο ημέρες ήταν αρκετές για να καταστραφεί από τα κύματα η εγκατάσταση “sea truck”, ο ειδικός διάδρομος για τα άτομα με αναπηρία ώστε να καταφέρνουν να μπουν στην θάλασσα.
Ο ειδικός διάδρομος είχε τοποθετηθεί στην παραλία των Περιβολίων, στο ίδιο σημείο με πέρυσι.
![](https://rethemnos.gr/wp-content/uploads/2020/07/1232134-1.jpg)
Το γεγονός ανέδειξε με φωτογραφίες του σε κοινωνικό δίκτυο ο επικεφαλής της αντιπολίτευσης του Δήμου Ρεθύμνου κος Θοδωρής Νίνος, ο οποίος μάλιστα «εγκάλεσε» τη δημοτική αρχή πως το έκανε μόνο για «κάποια τηλεοπτικά γυρίσματα»!