ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Ρέθυμνο – ΠΑΟΚ 78 – 88 με απίστευτο Χάτσερ!

Με τον Χάτσερ να …κάνει τα πάντα, και συνολικά 37 πόντους κάνοντας ένα απίστευτο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου, πέρασε και από το Ρέθυμνο, «βυθίζοντας» το κι άλλο στη βαθμολογία, παρά τα 6/8 τρίποντα του Χριστοδούλου…

Το πρώτο μέρος το έλεγχε το Ρέθυμνο, είτε με τα τρίποντα του Τζόνσον, είτε με το ρυθμό που βρήκε ο Μπαρτ στο τέλος της δεύτερης περιόδου. Ο μοναδικός από πλευράς ΠΑΟΚ, που έδειχνε να ήταν στο πνεύμα του αγώνα, ήταν ο Χάτσερ, με τους φιλοξενούμενους να μένουν χαμηλά στα σουτ τριών πόντων (1/10) και ταυτόχρονα να επιτρέπουν σε σημαντικούς παίκτες του Ρεθύμνου, να βρουν το ρυθμό που ήθελαν.

Το δεύτερο μέρος, όμως, ανήκε στον ΠΑΟΚ και στο φοβερό και τρομερό Γουίλ Χάτσερ. Ο Αμερικανός πήρε από το χέρι την ομάδα του και αφού στο τρίτο δεκάλεπτο μετά από ένα σερί 0-13, πέρασε μπροστά, έκανε κάτι ανάλογο και στο τελευταίο πεντάλεπτο, για να την οδηγήσει στη νίκη. Βοήθειες πήρε από τον Γκος και τον Γκάρετ στην επίθεση, ενώ για το Ρέθυμνο, ο Χριστοδούλου έκανε βραδιά… καριέρας με 6/8 τρίποντα, αλλά δεν αποδείχθηκε αρκετή.

Τα δεκάλεπτα: 21-15, 42-34, 53-57, 78-88.

ΡΕΘΥΜΝΟ CRETAN KINGS (Ζιάγκος): Τζόνσον 14 (4), Χριστοδούλου 25 (6/8 τρίποντα), Μπαρτ 18 (3/8 τρίποντα, 8 ασίστ), Κλάντον 9 (13 ριμπάουντ, 6 λάθη), Ντάνιελς 2, Σιγκούνας 1, Καλογιαννίδης, Ραζής 3 (1), Μπρέισι Ντέιβις, Τζόουνς 6.

ΠΑΟΚ: Χρυσικόπουλος 2, Κόνιαρης, Μαργαρίτης 3, Σχίζας 5, Γκος 15 (4/7 δίποντα, 2/5 τρίποντα), Ζάρας 8 (2), Αθηναίου 1, Γκάρετ 9 (9 ριμπάουντ), Χάτσερ 37 (11/17 σουτ, 9/9 βολές), Τζόουνς 8 (8 ριμπάουντ).